Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
1.5kmh
90 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Helidon Bushati dje u tërhoq nga lista e PD, kush është akademiku i njohur që e zëvendësoi brenda pak orësh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Me ndryshimin e  listes së kandidateve për Deputet në Qarkun e Shkodres Partia Demokratike ka zyrtarizuar emrin e Gjok Uldedes si kandidat në këtë qark. Pas dorëheqjes së Helidon Bushatit Uldedaj do të jetë në listen e Shkodrës duke u renditur i 6-ti. Ai do të mbulojë Bashkinë Vau Dejës dhe Zonën e Nënshkodrës.

Por, kush është kandidati i ri Uldedaj?

Ai është deputeti i qarkut Shkodër, në legjislacionin 2009 -2013;

Anëtar i Këshillit Kombëtar të PD nga viti 2001-2017;

Kordinator dhe drejtues i fushatave elektorale, për Bashkinë Vau Dejës dhe  Zonën e Nënshkodrës.

Po ashtu, vjen nga fusha akademike me një eksperiencë mbi 25 vjecare, mban titullin Profesor në Ekonomike, aktualisht  është Dekan i Fakultetit Ekonomik. Gjatë viteve 2007-2009, ka qenë Kryetar i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë. Prof. Gjokë Uldedaj është autor dhe bashkautor i 3 teksteve universitare dhe i disa studimeve në fushën e ekonomisë dhe tregut. Ka kryer disa specializime afat shkurtra dhe afat mesme në:  USA, Japoni, Greqi, etj.

Me këtë levizje të fundit Kryetari i PD, Lulzim Basha, kompleton listën e Qarkut Shkodër, duke siguruar një nivel të plot përfaqësimi, me figura të spikatura politike dhe akademike, për një fitore bindëse në këtë qark, me 25 Qershor. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img