Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Hekurudha Tiranë-Prishtinë

Shkruar nga Newsbomb
Hekurudha Tiranë-Prishtinë

Ministri i Infrastrukturës në Kosovë, Liburn Aliu ka njoftuar dje se tashmë është arritur më në fund dakordësimi mes dy shteteve tona, për trasenë se nga do të kalojë hekurudha që lidh Prishtinën me Tiranën. Punimet pritet të jenë intensive.

“Në përputhje edhe me zotimet tona pas procesit të nisur të fizibilitetit, do të fillojnë punimet intensive në drejtim të realizimit të njërit prej projekteve më të mëdha infrastrukturore që do të lidhë jo vetëm qytetarët, por edhe ekonominë e vendeve tona dhe më gjerë”, është shprehur ai.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese