HEC-et në Osum, shpërthen deputeti i PS: Po ua them shkoqur, nuk luftuam 8 vite për të miratuar ato që denoncuam

Publikuar tek: politike, më 19:55 07-02-2018 HEC-et në Osum, shpërthen deputeti i PS: Po ua them shkoqur, nuk luftuam 8 vite për të miratuar ato që denoncuam

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe përmes një statusi në rrjetet sociale kritikon vendimin e qeverisë që i hap rrugë ndërtimit të dy hodrocentraleve në lumin Osum, dhe që sipas ekspertëve mund të rezultojnë katastorfik për natyrën dhe kanionet e famshme.

Braçe ndër të tjera thotë se “nuk ka luftuar 8 vite që sot të realizohet çdo gjë e denoncuar" nga socialistët.

Reagimi i plotë:

“Nuk luftuam 8 vite që hidrocentralet në Osum të miratohen tani!

Kjo e hidrocentraleve ne Osum:

Nuk eshte histori e re-e vjeter sa s’ka eshte;

Nuk eshte ceshtje e investimeve te rendesishme-babezi e madhe eshte;

Nuk eshte pune e atyre qe kane emrat-te parendesishem ne treg jane;

Nuk eshte as ceshtje koordinatash, gjurme aty ku do ngrihen-i gjithe Osumi njesoj eshte.

Është çështje vullneti!

Kontrata e pare per ndertimin e ketyre hidrocentraleve, eshte lidhur nje jave para se te largohej Sali Berisha nga Qeveria.

Per ato kontrata ka patur nje ligjerim te ashper e akuza te renda nga ne per ministrin e fundit te Energjise ne qeverine Berisha.

Ai po ishte vullnet!

Puna eshte se rruges, ky vullnet paska ndryshuar, eshte punuar nga pak cdo dite per te shkuar ne nje kontrate te re.

Tani po ua them shkoqur;

Unë dhe kolegët e mi, nuk luftuam 8 vite me radhë-deri ditën e fundit, që gjithë çfarë kemi denoncuar të realizohet sot, me vendime haptazi në dëm të interest publik.

Nuk kam me asnje deshire te degjoj ligjerimet e zakonshme e te perseritura me “siguri juridike” per keto kontrata e keta perfitues!

Nuk eshte ne interesin publik te ketij vendi ndertimi i hidrocentraleve ne Osum dhe kaq!

Gjithcka tjeter eshte dem i madh”, shprehet deputeti socialist

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Politikani reagon ashpër ndaj Ramës: Kryeministër i degraduar, ke vetëm një gjë në tru…
Deklarata e fortë: Dy kryeministra do jenë nën akuzë, ja për se »
Article Logic
Execution time: 0.012397050857544
array(1) { ["section"]=> string(116) "hec-et-ne-osum-shperthen-deputeti-i-ps-po-ua-them-shkoqur-nuk-luftuam-8-vite-per-te-miratuar-ato-qe-denoncuam-109496" }