Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Haxhia: Para se të bëjë thirrje për armatosje dhe luftë vëllavrasëse, Berisha të tregojë lidhjet me mafien italiane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-truproja i Sali Brishës, Izet Haxhia, ka komentuar këtë herë deklaratën e Berishës në Parlament ku i bëri thirrje popullit që të armatoset kundër qeverisë.

Haxhia ngre disa pikëpyetje, dhe i kërkon Berishës të sqarojë lidhjet e tij me “doktorin italian”, “firmën Enka”, dhe “Mafien italiane” duke pyetur për këto “qytetarin dixhital”.

Ja çfarë shkruan ai:

“Përse është tërbuar marshalli deri në atë derexhe sa të bëjë thirrje për armatosjen e popullit dhe fillim e luftës vëllavrasëse???Ku dhe në çfarë vendi e njohu dhe u miqësua me doktorrin italjan? Kush ishte ‘nuni’ i kësaj miqësie aq të fortë, sa këtij doktorri që ai e ka mbajtur të fshehtë miqësinë me të, ti besonte jetën e fëmijve të tij në ditët më të vështira të jetës së tij në mars 97 .

Çfarë lidhjesh të fuqishme ka ky doktorr italjan me mafien italjane..? Cfarë e lidh këtë doktor italajn me shërbimin sekret serb? Çfare lidhjesh ka ky doktorr italjan me firmen turke Enka dhe pronarin e saj Şarik Tara? Sa para ka investuar ky doktorr mik i ngushtë i marshallit në keëtë firmë dhe sa janë lekët e marshallit në këtë investim..? Përse pikrisht firma Enka e cila investimet kryesore i ka në rusi dhe vendet sllave u zgjodh peër të bërë një pjesë të madhe të rrugës së kombit, investim ku u krye vjedhja më e madhe e lekve të shqiptarëve të varfër, me anë të kryetarit të deleguar të shqupit..Ta pyesin njeherë qytetarin dixhital për këto që citova më sipër, para se të bëjë thirrje për rrëmbimin.e armëve”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img