Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Hashim Thaçit i refuzohet kërkesa për t’u mbrojtur në liri, ish-Presidenti i Kosovës mbetet në paraburgim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Speciale e Hagës ka refuzuar kërkesën e ish-Presidentit të Koosvës Hashim Thaçi për t’u mbrojtur në liri, edhe pse dy shtete kishin ofruar garanci për lirimin e tij nga burgu.

Gjyqtari i çështjes ka marrë vendimin që e lë sërish në paraburgim Thaçin edhe pas 9 muajve gjykim, ndërkohë që dyshohet se 2 shtetet që ofruan garancinë të jenë Shqipëria dhe Turqia.

Ish-Presidenti i Kosovës akuzohet për krime lufte në kohën kur ishte komandant në UÇK, ndërkohë që së bashku me të janë të akuzuar edhe idsa ish-krerë të tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img