Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Hashim Thaçi propozon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

08d456025379f4a7dfa1b7b084b473c1

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi propozon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme.

 

Propozimi që i është dërguar Kuvendit të Kosovës vjen vetëm pak minuta pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Sigurisë.

“Tani po ballafaqohemi me një të keqe që mund ta kalojmë se bashku. Shpreh mirënjohjen time për institucionet kompetente për menagjimin e situatës. Ai ka bërë thirrje që ta ruajmë njëri-tjetrin sipas rekomandimeve të IKSHP. Ne si shtet duhet të marrim masat që kemi si shoqëri pasi ky nuk është një grip i zakonshë. Duke respektuar Kushtetutën dhe ligjet kam thirr në takim Këshillin e Sigurisë Kombëtare për nevojën e përballimit të kësaj situate. Pas konsultave me Kryeministrin dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare ne duhet të jemi në krye të përgjësive tona”, deklaron Thaçi.

Numri i të infektuarve në Kosovë, aktualisht ka shkuar në 19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img