Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
0.5kmh
75 %
Mër
19 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Hashim Thaçi për protestën e opozitës: Qytetarët i refuzuan, sepse keqpërdoren flamurin kombëtar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar në rrjetin social Facebook për protestën e organizuar ditën e djeshme (28.11) nga opozita, e cila kundërshton marrëveshjet me Serbinë dhe atë me Malin e Zi për kufirin mes dy vendeve.

Thaçi është shprehur se qytetarët refuzuan të marrin pjesë në protestë sepse flamuri kombëtar u keqpërdor për qëllime politike dhe tashmë opozitës i ka mbetur vetëm të ndërpresë veprimet kundërligjshme, që sipas tij po rrezikojnë demokracinë në Kosovë.

Lexo edhe: Policia në Kosovë liron 33 aktivistë të VV, 7 prej tyre të mitur. Albin Kurti mbetet në burg

Reagimi i plotë i Hashim Thaçit:

Për 28 Nëntor pritej që opozita të nxirrte më shumë njerëz në shesh. Por, edhe në ditën e madhe të pavarësisë, qytetarët e Kosovës e refuzuan protestën-festë të tyre. Qytetarët i refuzuan, sepse keqpërdoren flamurin kombëtar për qëllime politike dhe as kjo ditë e madhe shqiptare, me të cilën ata abuzuan, nuk iu ndihmoi të duken shumë dhe të besueshëm.

Festa e Flamurit sot dëshmoi se ata nuk e kanë as besimin e votuesve të tyre, sepse u refuzuan edhe në ditë gëzimi dhe dinjiteti kombëtar prej tyre!

Tanimë të gjithë e kanë kuptuar se sa false është “kauza” e tyre dhe i mbetet që t’i ndërpresin veprimet e kundërligjshme, me të cilat po na e rrezikojnë demokracinë parlamentare në Kosovë!

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img