Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Hashim Thaçi niset papritur drejt SHBA, mister arsyet e vizitës zyrtare në Uashington

spot_img

Lajme të ngjashëm

96ce6d377c54b7110622a9552ec92fef

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është nisur papritur drejt SHBA-së për në Uashington.

Bëhet me dije se ai po shkon në Uashington për vizitë zyrtare, por nuk dihet se kë do të takojë atje.

Thaçi ka nisur udhëtimet, pasi disa muajsh ku ishte izoluar. Kujtojmë që në muajin qershor Thaçi ishte nisur në një takim mes Kosovës dhe Serbisë, të organizuar në Shtëpinë e Bardhë, por u kthye në mes të rrugës pas akuzave për krime lufte nga Prokuroria Speciale në Hagë.

Më shumë

spot_img