Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Hasanizimi i Shqipërisë”, Meta: Kritikat e Blushit janë një absurditet skandaloz

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e8b50d71b06325f77515c08abdd2bb25

Kreu i Kuvendit Ilir Meta i ka konsideruar skandaloze dhe absurde kritikat e deputetit socialist Ben Blushi për kandidatin e LSI-së, përzgjedhur nga mazhoranca për Bashkinë e Kukësit. Gjatë një interviste në emisionin “Studio e Hapur” në News24, Meta ka krahasuar kritikat e Blushit me ato të kreut të PD-së Lulzim Basha, ndaj kyetarit të Bashkisë, Hasan Halilaj.

Kreu i LSI-së ka theksuar se Halilaj është larguar nga PD, në një kohë kur kjo forcë politike ishte në qeveri, çka tregon se nuk kishte të bënte me prishje të interesave personale.

“Kemi të bëjmë me një absurditet skandaloz. Njësoj siç ka bërë Basha për të denigruar figurën e tij. Por e vërteta si për zotin Blushi e Basha është që zoti Halili është njeri me dinjitet. E quaj të pamoralshme, qe një veprim që bën veprim të moralshëm, se dy muaj para se të bëheshin zgjedhjet, kur u inaugurua ujësjellësi i Kukësit, ai nuk pranoi të merrte pjesë në një ceremoni mashtrimi. Ky ujësjellës do inaugurohej nga PD, ndaj ai u nda nga kjo parti”, ka deklaruar Meta.

I pyetur sërish për kritikat e Blushit, kësaj here ndaj qeverisë, Meta tha se: “Jo çdo gjë që thotë Blushi është e saktë, por jo çdo shqetësim që shpreh Blushi duhet nënvleresuar.”

Lexo edhe:

Ben Blushi: Rilindja ka hasanizuar Shqipërinë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img