Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Harrojini portet dhe aeroportet, Rama poston videon: Si do të duket pista e garave me makina në Elbasan

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Elbasani pritet të ketë pistën e parë të garave në Shqipëri.

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë sot në rrjetet sociale projektin “3D” të Autoparkut që është projektuar në bashkëpunim me FIA-n. Pista do të shërbejë për gara kombëtare dhe ndërkombëtare.

“MIRËMËNGJES

dhe me një tjetër ëndërr nga ato që kanë hyrë në rrugën e realizimit, Autoparkun ultramodern të Elbasanit, projektuar në bashkëpunim me FIA-n, nën udhëheqjen e drejtorit të Transportit Rrugor Shqiptar, Blendi Gonxhe, e kujdesin e Presidentit Jean Todt, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img