Harrojeni të nxehtin dhe plazhin, ja zonat ku fillojnë rrebeshët e shiut sot (PARASHIKIMI)

Publikuar tek: aktualitet, më 06:07 05-08-2020 Harrojeni të nxehtin dhe plazhin, ja zonat ku fillojnë rrebeshët e shiut sot (PARASHIKIMI)

Sot do të rikthehen reshjet e shiut në vend.

Të gjithë ju që jeni bërë gati për të shkuar në plazh, duhet të dini se moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura.

Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit fillimisht do jenë në Veriperëndim më pas gradualisht do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit.

Parashikimi i Shërbimit Meteorologjik:

Dita e mërkurë do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Reshje shiu që në orët e para të 24-oreshit fillimisht në Veriperëndim e gradualisht reshjet do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit. Në Veriperëndim, Jugperëndim dhe në Ultësirën Perëndimiorë reshjet do të jenë me intensitet mesatar, në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër deri në mëngjes. Gjatë ditës reshjet do të mbeten prezente të herëpasherëshme me intensitet të ulët deri mesatar.

Era do të  jetë nga Veriperëndimi- Jugperëndimi 1-10m/s e shoqëruar me një valëzim të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat maksimale.

zonat malore 17°C deri në 29°C

zonat e ulëta 20°C deri në 32°C

zonat bregdetare 18°C deri në 32°C

Ju urojmë të kaloni një pasdite të mbarë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Kuçovë, makina përplas fëmijën 7 vjeç, në gjendje të rëndë për jetën
Shqipëria me numrin më të ulët të trupës mjekësore në rajon, por mori më pak nga paketa e ndihmës së BE-së »
Article Logic
Execution time: 0.012902021408081
array(1) { ["section"]=> string(94) "harrojeni-te-nxehtin-dhe-plazhin-ja-zonat-ku-fillojne-rrebeshet-e-shiut-sot-parashikimi-216110" }