Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Harrojeni ‘Black Friday’, kjo është dita me ofertat rekord për blerje në… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a682e0bf939e47a9070c055c35db8582

“Black Friday” është një nga ditët kur njerëzit turren drejt qendrave tregtare dhe dyqaneve për të përfituar nga uljet e kësaj dite.

Ekziston edhe një ditë tjetër, që është industria “Cyber Monday” (e hëna kibernetike) e cila kap një rekord prej 12.7 miliardë dollarësh, lidhur me shitjet në internet sipas vlerësimeve të fundit të kompanisë, duke tejkaluar shitjet online të së Premtes së Zezë.

Konsumatorët kishin rezervuar për rreth dy muaj më parë nga shitësit me pakicë, të cilët koërkonin të rikuperonin shitjet e humbura për shkak të mbylljes nga koronavirusi.

Amazon.com shtyu veprimtarinë e saj vjetore promovuese të verës deri në tetor, duke krijuar një sezon më të gjatë se kurrë.

Për shkak të pandemisë, disa nga njerëzit donin të shmangnin turmat për të mos rrrezikuar një infektim nga koronavirusi dhe kështu vendosën që të përfitojnë nga ofertat e dhëna online.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img