Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Haradinaj: Vendimi për sanksionimin e krerëve të krimit, lajm i shkëlqyeshëm për Kosovën

Lajme të ngjashëm

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vendimit të SHBA-së për të vendosur sanksione ndaj krerëve të krimit të organizuar në veri të Kosovës,

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai ka shkruar se ky vendim i marrë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës vështë një lajm i shkëlqyer për Kosovën.

Ky vendim sipas Haradinajt do të ndihmojë në misionin e përbashkët për të goditur krimin në Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor.

“Vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sanksionimin e krerëve të krimit të organizuar në Kosovë, është lajm i shkëlqyeshëm për Kosovën.

SHBA dhe Kosova janë të përkushtuar për sundimin e ligjit dhe kjo është një përpjekje e përbashkët për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar.

Vendimi do të ndihmojë misionin tonë të përbashkët për të goditur krimin transnacional në Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor”, shkruan ai.

Më shumë