Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Haradinaj tregon skenarin: S’kishte shkëmbim, por kompensim për Serbinë për njohje, do t’i jepej pjesë nga Veriu i Kosovës dhe Trepça

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ab69c7eea73257d84490ccba00678483

Shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë ka qenë një nga temat më të diskutuara jo vetëm në këto dy vende fqinje, por dhe në Shqipëri.

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar sot në PolitikOn u shpreh se nuk kishte shkëmbim, por vetëm kompensim për Serbinë për njohje, ku do të jepej një pjesë nga Veriu i Kosovës dhe Trepça. 

Ai tha se çështja e shkëmbimit ishte vetëm një mbulim.

Haradinaj: Nuk kishte shkëmbim, por vetëm kompensim për Serbinë për njohje, do të jepej një pjesë nga Veriu i Kosovës dhe Trepça. Çështja e shkëmbimit ishte vetëm një mbulim ku ne nuk do të merrnim gjë. Njohja do të ishte e paqartë, sepse kufijtë e Kosovës më 17 shkurt nuk do të ekzistonin më. Ishte një operacion shumë i rrezikshëm dhe ishte  një llogari për interesa personale të politikës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img