Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E premte, 6 Gusht, 2021

Haradinaj thirrje Kurtit pas situatës në Deçan: Lere të majtën dhe Greqinë se ka kush merret, hajde zgjidh problemet e vendit tënd!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se situata në Deçan pas helmimit të banorëve, është shqetësuese, ndërsa i ka bërë thirrje kryeministrit, Albin Kurti që të merret me problemet e vendit të tij.

Sipas Haradinajt, është e pabesueshme që kryeministri vazhdon qëndrimin 6 ditor në Greqi dhe nga ana tjetër gjendja në Deçan vijon të jetë e rëndë.

“Njoftimet nga Deçani janë shqetësuese dhe flasin për një gjendje të rëndë të shëndetit të qytetarëve. Situata është pothuajse alarmante. Ndërkohë Kryeministri Kurti vazhdon qëndrimin 6 ditor në simpozium të partive të majta në Greqi. E pabesueshme! Kryeministër, lëre të majtën se ka kush merret me të. Eja merru me problemet e vendit tënd!”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Theksojmë se Kurti prej 6 ditësh ndodhet në Greqi, ku po merr pjesë në simpoziumin e partive të majta, ndërsa ka reaguar në distancë për situatën shqetësuese pas helmimit të banorëve të Deçanit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img