Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Haradinaj takim me kancelaren Merkel, ja për çfarë do diskutojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyra e kancelares gjermane Angela Merkel, ka bërë publike detaje rreth takimit zyrtar të kancelares dhe kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj që do të mbahet më 6 qershor në Berlin.

albsig

spring

Kancelarja Merkel pak ditë pasi i takoi liderët e Ballkanit Perëndimor në Samitin e Berlinit, mësohet se i ka çuar një ftesë tjetër kryeministrit Haradinaj.

Kancelaria gjermane e ka bërë publike njoftimin zyrtar rreth këtij takimi. Parashikohet që në takim të flitet për raportet mes Gjermanisë e Kosovës, por edhe për raportet e Kosovës me Serbinë. 

‘Me datën gjashtë rreth kohës së drekës, Kancelarja Merkel pret Kryeministrin  e Kosovës, Ramush Haradinajn, në hapësirat e Kancelarisë. Përmbajtja e takimit të punës janë marrëdhëniet bilaterale mes Repubiikes se Kosovës dhe Gjermanisë, çështjet e Politikes se Jashtme me theks të veçantë procesi i marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës’, shkruan në njoftimin zyrtar të kancelarisë gjermane.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img