Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Haradinaj shuan zërat kureshtar: Taksa ndaj Serbisë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ec4a6e6051251ed7be5a388074133283

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh i bindur se vendosja e taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe u ka ndihmuar prodhuesve vendor që të rrisin qarkullimin dhe shitjen. 

Haradinaj u shpreh i bindur se taksa do të vazhdojë të mbetet në fuqi.

Kreu i ekzekutivit kosovar deklaroi se nuk ka presion për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake gjatë tre muajve të parë që prej është marrur vendimi nga qeveria e Kosovës.

‘Nuk kemi presion, por kemi mendime të ndryshme. Ky është një shembull shumë i vërtetë nuk po e imagjinojmë, prodhimi vendor është rritur, pra kemi 100 për qind rritje të prodhimit, a ka më mirë se kjo?’, ka përfunduar për mediat kryeministri kosovar. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img