Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Haradinaj reagon për dënimin e kriminelit serb: Drejtësia do të vendoset edhe për viktimat e shumë masakrave të tjera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ramush Haradinaj ka reaguar pas dënimit me burgim të përjetshëm të Ratko Mlladiç, i njohur ndryshe si “Kasapi i Ballkanit”, i cili është përgjegjës për vrasjen mizore të 8 mijë njerëzve në masakrën e Srebrenicës.

Kreu i AAK-së shprehet se dënimi i kriminelit serb jep një shpresë që drejtësia do të vendoset edhe për viktimat e shumë masakrave të tjera.

Postimi i plotë i Ramush Haradinajt:

Dënimi i kriminelit serb Mlladiq nga Gjykata e Hagës, jep shpresë që drejtësia do të vendoset edhe për viktimat e masakrave në Likoshan, Qirez, Prekaz, Lybeniq, Fortesë, Rancë, Kleçkë, Shalë e Bajgorës, Qyqavicë, Gullboc, Abri e Epërme, Reçak, Rakovinë, Leshan, Reznik, Mitrovicë, Tërrnavë, Skenderaj, Kotlinë, Podujevë, Celinë, Goden, Randobravë, Krushë e Vogël, Krushë e Madhe, Tërrnje, Suharekë, Padalishtë, Landovicë, Mamushë, Dardhishtë, Gjakovë, Izbicë, Matiçan, Beleg, Dumnicë e Epërme, Llashticë, Bellanicë, Pastasel, Cercë, Nagavc, Sopi, Kralan, Prishtinë, Çupevë e Epërme, Popovë, Rezallë, Kokaj, Kaçanik, Lubizhdë e Hasit, Fshat i Vjetër, Sllovi, Lipjan, Çikatovë e Vjetër, Paklek i Vjetër, Hade, Ribar i Vogël, Devë, Bërrnicë e Epërme, Hallaq i Vogël, Makoc, Grashticë, Nakaradë, Dragaçinë, Koliq, Meje, Korenicë, Guskë, Dobrosh, Nabërxhan, Studime, Bukosh, Pejë, Korishë, Qyshk, Pavlan, Zahaq, Carrallukë, Burg i Dubravës, Tusuz, Vërbovc, Shtuticë dhe Poklek i Ri.

Më shumë

spot_img
spot_img