Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Haradinaj premtoi bashkimin me Shqipërinë, Vuçiç: Krijimi i “Shqipërisë së Madhe”, kërcënim për të gjithë ne

spot_img

Lajme të ngjashëm

0d050a93cb0fc955d93b384bb73a9530

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka reaguar pas një deklaratë të bërë nga ish kryeministri Ramush Haradinaj për krijimin e “Shqipërisë së Madhe”.

“Haradinaj është njeri i rrezikshëm dhe ‘Shqipëria e Madhe’ do të ishte një kërcënim për të gjithë”, ka thënë presidenti serb.

Ai  tha se për deklaratën e Haradinajt mbi mundësinë e një referendumi për bashkimin të Kosovës me Shqipërinë, Serbia do ta ketë “një përgjigje adekuate”, teksa tha se kërcënimi s’do ketë një përgjigje kërcënuese.

“Përgjigja ime është , ju e bëni punën tuaj, çfarëdo që dëshironi, dhe ne do të kemi një përgjigje të mirë dhe adekuate, dhe qytetarët nuk duhet të shqetësohen”, tha Vuçiç.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img