Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Haradinaj me tone të ashpra: Ushtrinë nuk e kemi për në veri, por për Irak e Afganistan

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës.

Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë sikur Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre.

Sipas Haradinajt nuk ka dallim jug-veri sa i përket Ushtrisë dhe se i ka ftuar serbët që të bëhen pjesë e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

“Ushtrinë nuk e kemi për veri, është rrenë e kulluar. Ushtrinë e kemi për Afganistan dhe Irak për t’iu ndihmuar shteteve”, tha Haradinaj.

Haradinaj tha se Kosova po formon ushtri, për ta ruajtur paqen në Afganistan dhe Irak dhe jo për të okupuar territorin e saj në veri.

 

Më shumë

spot_img