Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Haradinaj: Ja kur do anëtarësohet Kosova në NATO

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë konferencës, “NATO dhe Ballkani Perëndimor”, kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka folur rreth anëtarësimit të Kosovës.

Haradinaj u shpreh se brenda kësaj dekade do të mbyllet anëtarësimi i Kosovës, në aleancën e Atlantikut Verior.

“Dinamika rajonale në kohën që po jetojmë kanë ndikim vendimtar në sigurinë rajonale dhe sidomos në Ballkan, duhet të respektojmë njëri-tjetrin. Asnjëri nga ne nuk mjafton që të sigurojë vetveten prandaj dhe duhet të kemi bashkëpunim të ndërsjellë. Sfidat që i veçojnë janë terrorizmi global, ndërhyrja e Rusisë në Ballkan”, është shprehur Haradinaj. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img