Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Hapja e negociatave, raportuesja e Shqipërisë në PE: Moment i rëndësishëm, popullli shqiptar e meriton këtë zhvillim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Parlamenti Evropian ditën e sotme është mbledhur për të diskutuar çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe eurodeputetja dhe raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos.

Santos me anë të një postimi në rrjetet sociale, shprehet se ky është një moment i rëndësishëm për Shqipërinë dhe se populli shqiptar e meriton hapjen e negociatave.

“Moment i rëndësishëm për Shqiërinë. Rruga për në Bashkimin Europian duhet të pasqyrojë progresin e bërë nga vendi. Bashkimi Europian duhet të caktojë Konferencën e Parë Ndërqeveritare. Vullneti i mirë i popullit shqiptar ndaj Bashkimit Evropian e meriton këtë zhvillim,” shkruan Santos në postimin e saj.

Më shumë

spot_img
spot_img