Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Hapja e kufijve, agjencitë turistike protestë para ministrisë së Turizmit në mes të shiut: Të lobohet për…

spot_img

Lajme të ngjashëm

d7ca0e6548b12e519c20bcb425b20db1

Ditën e sotme disa agjenci turistike në vend kanë dalë në protestë përpara ministrisë së Turizmit.

 Ndonëse shiu ka filluar, ata vijojnë protestën para ministrisë dhe kërkojnë që të lobohet për hapjen e kufijve me vendet e Europës.

Më tej ata shprehen se kërkesa për prenotime kanë pasur por nuk dinë se kur do të hapen kufijtë, sakaq për ndihmën që u është dhënë nga qeveria, thonë se është e pmajftueshme.

“Jemi mbyllur në 11 mars, që atëherë shqiptarët nuk lidhen me agjencitë. Kërkojmë heqje të taksave lokale, subvencionim të siguracioneve. Nuk dimë kur hapen kufijtë, kërkesa për prenotime kemi pasur. Të lobohet për hapjen e kufijve me vendet e Europës. Kam 10 vite që paguaj taksa, ndihma juaj 0. Me 40 mijë lekë nuk paguaj  as qeranë e ambientit”, thotë një përfaqësuese e një agjencie.

102405586_1318032128392375_5155390676396991150_n.png

102599192_281563456324366_5118021876029153597_n.png103830939_1342460935950427_7818779306177208205_n.png

Më shumë

spot_img