Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Hapja e hetimeve për vrasjet në 21 Janar, reagon Taulant Balla: Të ndëshkohen urdhëruesit dhe ekzekutorët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar për herë të parë pas vendimit të prokurorisë për rihapjen e hetimeve për vrasjen e protestuesve në 21 Janar.

Balla thotë se kjo ngjarje hyn në ator raste ku “drejtësia vonon por nuk harron”, ndërsa shpreh besimin se rihapja e hetimeve do të çojë në ndëshkimin “e urdhëruesve dhe të ekzekutorëve”.

“Krimi shtetëror i 21 Janarit ku u vranë në mes të Bulevardit “Dëshmorët e Kombit” katër shqiptarë të pafajshëm, hyn ndër ato raste përmes të cilave historia u ka mësuar popujve se drejtësia vonon por nuk harron. Drejtësia e Re si një shpresë e çlirimit të drejtësisë së vjetër nga kapja e politikës dhe e korrupsionit, duhet t’i shkojë deri në fund 21 janarit me ndërshkimin e urdhëruesve dhe të ekzekutorëve”, shprehet Balla.

Prokuroria e Tiranës rihapi çështjen e vrasjes së protestuesve Aleks Nika dhe Hekuran Deda, gjatë protestës opozitare së Partisë Socialiste në 21 janar të 2011-ës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img