Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Hapja e fushatës për zgjedhjet e 25 prillit, Enkelejd Alibeaj e pranon: Të dy partitë shkelën rregullat anti-COVID, por ne si PD nuk bëmë ftesa

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Enkelejd Alibeaj, kandidati që kryeson listën e PD në Fier foli për hapjen e fushtës elektorale të dy forcave më të mëdha politike PD dhe PS mbrëmjen e sotme.

Ai tha se dy partitë kanë thyer rregullat sepse në miting kishte më shumë se 10 vetë, ç’ka bie në kundërshtim me rregullat anti-Covid19.

“Pavarësisht se ishin dy botë, ishte kaluar numri minimal prej 10 vetësh. Nuk ishte vetëm Basha e Rama, por ishin shqiptarët kundër Ramës. Në fushtën elektorale risia është liria e njerëzve. Ne si PD nuk bëmë asnjë ftesë. I ftuam që të ishin aty makinat, por janë të pandalshëm. Shqiptarët midis rrezikut të virusit kanë zgjedhur lirinë, kanë ardhur aty për të luftuar këtë virus. Shqiptarët nga njëra anë dhe një i vetmuar nga ana tjetër, këto janë dy botë”, u shpreh Alibeaj.

Më shumë

spot_img
spot_img