Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Hapi i opozitarëve për “Republikën e Re”, i drejtohen shqiptarëve me një peticion: Firmose!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Për 48 ditë opozitarët kanë protestuar në “Çadrën e Lirisë”, por deri tani nuk është marrë asnjë vendim për krijimin e “Republikës së Re”.

Mbështetësit e opozitës i janë drejtuar të gjithë shqiptarëve me anë të një peticioni në faqen www.change.org.

“Hapja e këtij sipari, shënjon edhe shtrimin e rrugëve politike për themelimin e një republike të re shqiptare. Një republikë vlerash, e cila do ti japë fund kësaj gjendje morti dhe mungesë shprese për shqiptarët.

Ndaj, firmose edhe ti peticionin për një republikë të re, duke nisur nga një qeveri teknike për zgjedhje të lira e të ndershme që do të jenë themeli i një lëvizje të madhe për të krijuar republikën që meritojnë shqiptarët pas mbi 100 vjetësh në shtet të lirë dhe sovran.

I ka ardhur koha…”, shkruhet në faqen e peticionit të hapur nga Erald Kapri.  

Më shumë

spot_img