Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Hapet tuneli i pestë tek “Shqiponja”, lehtëson trafikun nga Durrësi drejt Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është hapur për qarkullimin e automjeteve tuneli numër 5, në nyjen “Shqiponja” në Tiranë.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku teksa ka inspektuar punimet në Unazën e Re.

Hapja e tunelit numër 5 do të bëjë të mundur qarkullimin e automjeteve që hyjnë në Tirana nga Durrësi, duke lehtësuar kështu qarkullimin.

Ndërkohë janë drejt përfundimit punimet për realizimin e plotë të kësaj vepre e cila i jep kryeqytetit një hyrje të denjë duke lehtësuar trafikun për automjetet dhe lëvizjen për këmbësorët.

Screenshot 6 5
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img