Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Hapet një tjetër tunel, Balluku inspekton punimet te “Shqiponja” (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër tunel është hapur te ish-rrethrotullimi i “Shqiponjës” në hyrje të Tiranës.

Kjo vepër e infrastukturës rrugore është e përbërë nga disa tunele që kanë si qëllim të devijojnë trafikun në hyrje dhe dalje të kryeqytetit duke shmangur trafikun.

Nga Shqiponja në Bulevardin e Ri dhe më pas në Paskuqan dhe lidhja me Shkozën, janë projektet e radhës që do të formojnë unazën e madhe të Tiranës.

Ministrja Belinda Balluku ka inspektuar punimet në terren, deri sa policia hoqi shiritin në hyrje të tunelit për t’i hapur tashmë një tjetër rrugë makinave.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img