Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Hapet në mesnatë një tjetër segment i Unazës së Madhe, rruga nga mbikalimi i Farkës deri te Materniteti i Ri do të jetë e aksesueshme për të gjitha mjetet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot hapet një tjetër segment i Unazës së Madhe në Tiranë. Duke nisur nga mesnata e sotme, segmenti nga Mbikalimi i Farkës deri tek Materniteti i ri do të jetë i kalueshëm për të gjitha automjetet.

Gjatë inspektimit të punimeve, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku tha se po punohet me ritme të larta në lotet e tjera të kësaj vepre të rëndësishme për kryeqytetin.

“Hapet për qarkullimin e automjeteve një tjetër segment i Unazës së Madhe të Tiranës. Duke nisur nga mesnata e sotme, segmenti që nis nga Mbikalimi i Farkës deri tek Materniteti i Ri do të jetë i aksesueshëm për të gjitha drejtuesit e automjeteve duke lehtësuar në këtë mënyrë lëvizjen në këtë zonë të kryeqytetit.”, njofton ministria.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img