Hapet gara për kreun e ri të PS në Vlorë, 5 emrat që pritet të kandidojnë

Publikuar tek: politike, më 17:27 29-03-2016 Hapet gara për kreun e ri të PS në Vlorë, 5 emrat që pritet të kandidojnë

Është hapur zyrtarisht gara për kreun e ri të Partisë Socialiste në qytetin e Vlorës. Ka qenë koordinatori për rajonin Vlorë-Gjirokastër, Koço Kokëdhima, ai që ka bërë të ditur nisjen e procesit.

Deputetit socialist ka sqaruar se procesi i përzgjedhjes së emrave të kandidatëve që do të garojnë zyrtarisht për këtë post, do të përfundojë në datë 15 prill.

Aktualisht, është Edmond Leka kryetari i PS-së për Vlorën, por nuk dihet ende nëse ai do të rikandidojë sërish për këtë post, ndërsa mësohet se emrat që do i bashkohen garës janë Pranvera Resulaj, Anduel Tahiraj, Ilir Metaj dhe Ines Stasa. 

*Kë preferoni nga kandidatët e mundshëm? Votoni: Sondazh

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084731578826904
array(1) { ["section"]=> string(78) "hapet-gara-per-kreun-e-ri-te-ps-ne-vlore-5-emrat-qe-pritet-te-kandidojne-36324" }