Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Hapet dhe një shkollë e re Zvicër, për gjuhën shqipe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Shkolla Shqipe” në Zvicër, njofton për hapjen e një pikë tjetër shkollore të mësimit të gjuhës, kulturës e historisë shqiptare në qytezën Cham, Kanton Zug. Mësimi në këtë shkollë zhvillohet çdo të mërkurë nga mësuese Lumnije Klinaku Neziri.

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Bernë, i uron mësuese Lumnijes dhe nxënësve të saj suksese në këtë rrugëtim drejt dijes.

Ambasada, u bën thirrje të vazhdueshme gjithë prindërve dhe fëmijëve në moshë shkollore të bashkohen në këtë përpjekje për të ruajtur e promovuar gjuhën, kulturën, traditat e historinë Atdhetare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img