Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Hapet autostrada që lidh Prishtinën me Shkupin, kushtoi 706 milion euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

a7f5469f9c9388778bb0de2ada473d20

Është hapur sot autostrada “Arben Xhaferri” që lidh Prishtinën me Shkupin.

Në ceremoninë e inaugurimit kanë marrë pjesë liderët e dy vendeve si dhe të ftuar të tjerë nga vendet e rajonit.

Autostrada i ka kushtuar buxhetit të Kosovës mbi 706 milionë euro. Kjo autostradë ka urën më të gjatë në rajon me gjatësi 5.7 kilometra pa ndërprerje, ndërsa lartësia maksimale është 83 metra.

61415487_2370027173254864_2514729061482233856_n-600x360.png

61292636_10155969227362352_4205320483740057600_n.jpg

61430762_10155969227372352_688391366723502080_n.jpg

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img