Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Hapën zjarr brenda lokalit të natës, 2 persona humbin jetën, 10 plagosen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre persona të armatosur janë futur në një lokal nate dhe kanë hapur zjarr ndaj klientëve që ndodheshin brenda në momentin e sulmit. Rreth 300 njerëz ishin brenda lokalit në Orlando të SHBA-së gjatë sulmit, 2 nga ata kanë humbur jetën, ndërsa 10 të tjerë janë plagosur.

Shkaqet e sulmit nuk janë zbuluar nga policia e Orlandos, ndërsa mësohet se një nga viktimat ka lënë frymën e fundit në vendngjarje. Viktima tjetër u transportua në Orlando Regional Medical Center, por doktorët nuk arritën ta mbanin në jetë, raporton Reuters.  

8 persona te tjerë janë transportuar të plagosur në të njejtin spital, ndërsa dy të tjerë janë transportuar në Dr. P. Phillips Hospital dhë janë në gjendje të rëndë. Tre të armatosurit nuk janë kapur ende nga policia, e cila vijon hetimet e ngjarjes. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img