Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Ministrja Manastriliu tregon Pediatrinë e re të Tiranës: Hapet të enjten

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar sot nga afër punimet e përfunduar në Pediatrinë e rë të Tiranës e cila pritet që të inagurohet të enjten.

“Nga Pediatria e re e Tiranës në përgatitjet e fundit para hapjes ditën e enjte”, shkruan Manastirliu.

Spitali i ri Pediatrik është një investim i Qeverisë shqiptare me vlerë 9 milion euro. Korpusi Pediatrik do të ketë 200 shtretër dhe do ti shërbejë rreth 130 mijë fëmijëve që marrin shërbim çdo vit.

Ky investim madhor përfshin rikonstruksionin e plotë të kompleksit të Spitalit Pediatrik, që përbëhet nga dy godina, Pediatria e Specializuar dhe Pediatria e Përgjithshme si dhe ndërtimin e godinës së re, e cila sapo ka përfunduar, të Urgjencës, Reanimacionit dhe Kirurgjisë Pediatrike me katër salla operacioni.

Investimi në Pediatrinë e Tiranës është pjesë e investimeve madhore për modernizimin e QSUT, bashkë me Spitalin e ri të Kirurgjisë dhe Spitalin e ri të Sëmundjeve të Brendshme.

Më shumë


spot_img

spot_img