Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Hap dyert shkolla 9-vjeçare “Hasan Vogli”, Rama: Shkolla e 6-të e rindërtuar, gati të presë 600 nxënës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkolla 9-vjeçare “Hasan Vogli” e rindërtuar pas tërmetit ka hapur dyert në javën e parë të vitit të ri shkollor për të pritur 600 nxënës.

Kryeministri Edi Rama publikon pamje nga shhkolla dhe shkruan se kjo është shkolla e 6 e rindërtuar deri më tani që ka hapur dyert dhe pret nxënësit.

“SUPER 😍***pas 5️⃣ shkollave të reja dhe 1️⃣ kopshti të sapondërtuar në Fikas, 9-vjeçarja “Hasan Vogli” është shkolla e 6️⃣ e rindërtuar që ka hapur dyert në javën e parë të vitit të ri shkollor për të pritur 600 nxënës më e madhe, më e bukur dhe më fortë, sipas sipas standardeve të ndërtimit Eurocode 8🏫📚””shkruan Rama në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img