Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“Hamami i grave” shfaqet për 4 ditë me radhë në Teatrin “Skampa” të Elbasanit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Regjsori Londo ka vendosur që premierën e shfaqjes “Hamami i Grave”, ta japë në qytetin e adoleshencës së tij Elbasan, në 13, 14, 15 ,16 nëntor, ora 18.00, në Sallën e Teatrit Skampa.  Zgjedhjet e aktorëve ai i bën me të vetmin motiv: bashkëpunim i këndshëm.

Të tillë konsideron edhe bashkëpunimin me aktoren Ola Harizaj, e cila sjell me zgjuarsi një grua plot dilema të mëdha me burrin dhe pjestarët e tjerë të familjes.

E gjendur në vetmi e dhimbje të thellë, personazhi i Olës sheh si zgjidhje shitjen e shtëpisë luksoze dhe fillimin e një jete të re përmes lidhjes me shoqen e saj të shkollës. Do të shihni një Ola të dyzuar, plot temperament, plastik fantastike, sharm dhe me shumë humor.

Për më shumë informacione kontaktoni në 0696539477.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img