Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

‘Hall i madh për Lezhën’, Gjekmarkaj i përgjigjet Ramës: Po na tall dhe bullizon, ai s’ka kulturë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1834bd4e9a1dea42e3a39d7ed5cebfbd

Analisti Agron Gjekmarkaj i është përgjgijur sot deklaratave të kryeministrit Rama, i cili gjatë prezantimit të kandidatëve të tij bëri edhe krahasime me kandidatët për deputetë nga opozita.

Për Gjerkmarkajn dhe Mark Markun, Rama tha se janë hall i madh për Lezhën dhe me ta në krye nuk fiton PD.

Nuk munguan dhe batutat apo ironitë e Ramës, të cilat Gjekmarkaj i quan bullizim dhe fyerje.

Gjekmarkaj: Ky është bullizëm që bën ai, sidomos me gratë. Çfarë do të thotë kjo që ai bën përballje nxjerr një grua kundër një burri, flet për një të gjatë një të shkurtër. Unë mendoja se ai dinte të bënte mirë propagandë, por as këtë s’ditka ta bëjë mirë. Ai shqetësohet nga prania ime, nga prania e Markut. Nguron të vendosë njerëz me eksperincë dhe ka frikë nga mbështetja e madhe që ka opozita në Lezhë. Mërzitet nga mënyra se si jemi lidhur ne me lidershipin e PD, si sillemi me njeri-tjetrin, se ai të vetët i do gjithmonë nën urdhra. Kryeministri është një personazh në ikje, që ka ndryshuar në tërësi. Kjo që bën ai është një armë vetëvrasjeje, sepse nuk ka dodhur kurrë që një kryeministër të merret me tiparet e njerëzve. Ai tregon që s’ka kulturë merret me fytyrën e njerëzve, me gjatësinë me shkurtësinë. Ai është dinak, është i sëmurë. Unë kam kundërshtare një zonjë, por nuk e lejoj veten të fyej një zonjë, ky e bën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img