Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Haki Çako mbërrin në Kakavijë shpërndan ushqime dhe ujë për qytetarët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b9ddd406fd02a7f2c2631f726a186795

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Haki Çako ka mbërritur në Kakavijë, pasi situate vijon të jetë kaotike prej 4 ditësh, ku me mijëra shqiptarë presin në radhë kilometrike për të kaluar në shtetin fqinj.

Ndërkohë që prej ditës së djeshme 200 efektivë të FA ndodhen në Kakavijë për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve.

Efektivët dhe Çako kanë shpërndarë ujë dhe sanduiçi, ndërsa kanë ndihmuar edhe ata qytetarë që kanë shfaqur shqetësime shëndetësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img