Hakerat sulmojnë WhatsApp-in, thirrja e kompanisë për përdoruesit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:42 14-05-2019 Hakerat sulmojnë WhatsApp-in, thirrja e kompanisë për përdoruesit

Disa hakera kanë instaluar në distancë një softuer mbikqyrjeje në telefona dhe pajisje të tjera duke e bërë kështu WhatsApp shumë të cënueshëm.

Kompania e WhatsApp, tha se sulmi kishte në shënjestër një numër të zgjedhur të përdoruesve.

Sipas një raporti në Financial Times, sulmi u zhvillua nga firma izraelite e sigurisë NSO Group.

Ditën e djeshme WhatsApp u bëri thirrje të gjithë përdoruesve të saj 1.5 miliardë që të përditësojnë aplikacionet e tyre si një masë paraprake shtesë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Orinda Huta tregon problemet me vjehrrën: Shkurtoji pak...
E përlotur, Emina Cunmulaj zbulon arsyen e trishtë pse vendosi të presë flokët (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013453960418701
array(1) { ["section"]=> string(71) "hakerat-sulmojne-whatsapp-in-thirrja-e-kompanise-per-perdoruesit-164243" }