Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Hajduti shqiptar arrestohet në Itali por dëbohet menjëherë, Salvini: Lajm fantastik

spot_img

Lajme të ngjashëm

8f6a9fe8d30cbb7fd699707900fbd05d

Një i ri shqiptar është arrestuar për vjedhje në Itali, por pasi i janë vënë prangat, është dëbuar menjëherë drejt Shqipërisë.

Kjo falë nismës së re të ministrit italian të Brendshëm Matteo Salvini, për të mos mbajtur në burgjet italiane kriminelë nga shtetet e tjera.

21-vjeçari shqiptar kishte hyrë në Itali në tetor të 2018-ës si turist, por u kap së fundmi duke vjedhur në Bolonja.

Lidhur me rastin e sotëm ka reaguar edhe Matteo Salvini: “Një lajm i shkëlqyer, u kap duke vjedhur por u lirua dhe u dëbua menjëherë falë dekretit të sigurisë”.

Më shumë

spot_img