Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Hajdutët “shënjestrojnë” vilat e Bërxullës në Tiranë, banorët: Futen nga dritaret dhe na hedhin ilaç gjumi, flemë me turne, policia nuk vepron

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fenomeni i vjedhjes me dhunë është kthyer në një shqetësim për banorët e Bërxullës në Tiranë.

Ata shprehen për mediet se prej 10 ditësh radhazi, kjo zonë është kthyer shënjestër e grabitjes. Banorët thonë se hajdutët u kanë marrë sende me vlerë, duke i detyruar që të bëjnë roje natën dhe të flenë me turne.

“Na kanë vjedhur sende me vlerë, bëjmë roje gjithë natën. Futen nga dyert dhe dritaret dhe kontrollojnë vilat, po na tmerrohen fëmijët.

Kemi dyshime se përdorin substanca gjumi.Natën kontrollojmë çdo makinë e çdo person të panjohur. Banorët flenë me turne. Jemi të pakënaqur me policinë dhe rendin dhe pushtetin lokal,” ka thënë një nga banorët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img