Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

‘Hajde përballu për kryetar bashkie’, Presidenca i përgjigjet sfidës së Veliajt: Ty të mund edhe Ilir Vrenozi

spot_img

Lajme të ngjashëm

63129142697898dcfacaee046f2beded

Pas sfidës që kryebashkiaku i Tiranës i hapi presidentit Meta për një përballje të të dyve për kryetar bashkie të kryeqytetit, ka ardhur përgjigja nga presidenca.

Tedi Blushi, këshilltari i presidentit Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale i ka kthyer përgjigje Veliajt, ku i thotë se “edhe Ilir Vrenozi fiton ndaj tij dhe është pak të thuash se ai e bën marmalatë fiku”.

Blushi shprehet se Veliaj duhet të pranojë transferimin e gjendjes civile të Vrenozit në Tiranë dhe të përballet me të nëse është “buRë”.

“Të na falë Ilir Vrenozi, por fitorja e tij ndaj Lali Fikut është e padiskutueshme.

I favorizuar nga emri, integriteti dhe popullariteti, “buldozeri” Vrenozi është pak të thuash se e bën Marmalatë Fiku.

Pranoji transferimin e gjendjes civile në Tiranë dhe përballu me të, po je buRë!”, shkruan Blushi.

Më shumë

spot_img