Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Hajdari ‘s’përmbahet’ për Ramën: Kryeministër arrogant, i ka zbutur deputetët si pëllumba

spot_img

Lajme të ngjashëm

cefd083d478bd1abdd1786a126eaffd3

Deputetja demokrate Rudina Hajdari e quan kryeministrin Rama një kryeministër arrogant që nuk lëshon pe dhe nuk do t’ja dijë për ndryshimin e sistemit.

Në një intervistë për Abc Neës, Hajdari ka thënë se kryeministri Rama i ka zbutur deputetët e PS dhe i ka bërë si pëllumba.

“Kemi një kryeministër që nuk lëshon pe, nuk do t’ia dijë fare. Është arrogant në maksimum. Do që të ketë këtë lloj sistemi pasi do të ketë pranë tij disa njerëz që ai i konsideron si pëllumba, që i man aty dhe që i rrinë urtë. Pëllumba i ka të gjithë. Vetëm pëllumba që s’janë ata, po i ka zbutur aq shumë Edi Rama sa pëllumba janë bërë”, ka thënë deputetja Rudina Hajdari.

Kujtojmë se, se sot pas mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore Rudina Hajdari është shprehur se krerët e partive politike në vend “i shkelin syrin njëri-tjetrit” dhe sipas saj kur vjen puna për ndryshimin e sistemit zgjedhor “mundohen t’i bëjnë bisht”.

Më shumë

spot_img