Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Hajdari pëplaset me Spiropalin: Të të vijë turp, kërko falje publikisht

spot_img

Lajme të ngjashëm

eb195632f009e4ceb1b0f8d2c95fcf6a

Deputetja e opozitës Rudina Hajdari përplaset me Elisa Spiropalin e PS në Kuvend për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Spiropali ka pohuar se Shqipëria duhet të ketë një Teatër të vërtetë ndaj duhet ndërtuar teatri i ri por për Hajdarin një gjë e tillë ishte tepër fyese.

“Duhet t’ju vijë turp që ofendoni artistët e Shqipërisë, nuk e dija se ishe arkitekte që të na tregoje si duhet ndërtuar teatri, më mirë apo më keq.

Mos ofendoni artistët shqiptarë! Të isha si ju do tërhiqja ato fjalë dhe do kërkoja falje publikisht.

A e kuptoni zonja Spiropali që në këtë parlament ju nuk e ngrini dot dorën pa ju thënë kryeministri, parlamenti është kthyer në kulisë e pazare për oligarkë, a e kuptoni që ky parlament është bërë lavatriçe për pastrim parash”, i tha Hajdari në replikën e saj Spiropalit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img