Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Haiti goditet nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.7

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet i fortë i magnitudës 6.7 ka tronditur pak minuta më parë ishullin e Haitit.

Tërmeti ka patur epiqendër në një thellësi prej 10 kilometrash, vetëm 54 dhe 12 kilometra nga dy qytetet Les Cayes dhe Petit Trou de Nippes.

Aktualusht nuk ka raportime për dëme apo alarm për cunami.

wet34y34h3eh
ergehy4h4h
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img