Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Hahn thirrje qeverisë shqiptare: Të mbyllen sa më parë procedurat e kompesimit të pronave për minoritetet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri Johannes Hahn i bëri thirrje qeverisë shqiptare që të mbyllë sa më parë procedurat e rikthimit dhe kompensimit të pronave.

Hahn tha se Brukseli është duke monitoruar nga afër procesin e vazhdueshëm të hartimit të ligjit për mbrojtjen e minoriteteve dhe se ky proces përfshin konsultimin publik si dhe ndihmën nga një ekspertizë teknike ndërkombëtare.

Eurodeputeti grek Papadhimulis, ka pyetur Komisionin Evropian në lidhje me problemet e veçuara ne raport si liria e shprehjes, të drejtat pronësore dhe lufta kundër korrupsionit ne Shqipëri duke kërkuar nga Brukseli. Po ashtu ai u ndal dhe tek tnisma për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin në media si dhe mbrojtjen e individëve në  Shqipëri. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img