Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Habitet profesori i PD nga përgjigja e studentit: Pastaj qahemi si shoqëri pse na drejtojnë hajdutët dhe gomerët militantë

spot_img

Lajme të ngjashëm

d240f9c313b8525dec55de10d8bd86e3

Jamarbër Malltezi, dhëndrri i ish-kryeministrit Sali Berisha, profesori, njëherazi drejtor i Departamentit të Mjedisit në PD, publikon përgjigjen epike të një studenti duke marrë shkas kështu për të sulmuar rivalët e tij politikë, konkretisht Taulant Ballën.

Nostalgjik për periudhën si pedagog, Malltezi thotë se në gjithë këto vite si profesor universiteti vetëm një rast fisnik i ka kërkuar t’i mësonte disa aftësi, kurse të tjerët i kanë kërkuar “një copë 5”.

“Pastaj qahemi si shoqëri pse na drejtorjnë hajdutët dhe gomerët militantë që as dinë, as skuqen dhe nuk kanë as din as imam”, shkruan Malltezi.

REAGIMI I PLOTË:

Kjo eshte ajo periudhe e vitit qe te mahnisin studentet. Nga nje ane te vjen keq per kohen e humbur kot, nga ana tjeter te vjen te qeshesh me sajesat e atyre qe nuk jane pergatitur. Natyrisht mund te qeshesh sa kohe keta jane studente dhe nuk jane si psh injorante militante te ngarkuar nga partia per te udheheq procesin e integrimit pasi kane shfaros pyjet e Librazhdit. Ata pastaj jane thjesht pisanjose, trishtimi & deshtimi i shoqerise. 

Ne gjithe keto vite si profesor universiteti vec nje rast nje fisnik me kerkoi t’i mesoja disa aftesi te afermit te vet, gjithe te tjeret kerkojne “veri nje 5 pa varja”. Pastaj qahemi si shoqeri pse na drejtojne hajdutet dhe gomeret militante qe as dine, as skuqen, nuk kane as din as imam

profes.jpg

balla-malltezi.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img