Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Habit Xhelal Mziu: Olta Xhaçka kërkoi të largohej kur mësoi se do jam unë në Dibër, PS-në e kam mundur në çdo betejë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

700171bc902cc6b06fc658a8a1b97272

Xhelal Mziu është zgjedhur si drejtues i PD-së në Qarkun e Dibrës për zgjedhjet e 25 prillit.

Pas zyrtarizimit, Mziu ka folur për “reporttv” ku është shprehur i sigurt se do të fitojë në Dibër.

Ndër të tjera ai pretendon se pas zyrtarizimit të tij Olta Xhaçka i ka kërkuar Ramës që të largohet si drejtuese e PS-së në Dibër.

“E vetmja ambicie e imja është që të maksimizojmë votat në Qarkun e Dibrës për të fituar opozita shqiptare dhe të gjithë shqiptarët ndaj kësaj keqqeverisje në këto 8 vite. Asgjë tjetër nuk është peng i imi. Jemi në çdo lagje, në çdo rrugicë, në çdo familje për të fituar më 25 prill. E kam mundur Ramën dhe PS ne çdo betejë, kështu do ndodh edhe në Dibër. Opozita do të marrë 4 mandate në Dibër. Pas konfirmimit tim, Olta Xhaçka ka kërkuar nga kryeministri të largohet si drejtuese politike e PS”, tha Mziu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img