Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Habit studimi, këto sjellje i bëjnë shpesh njerëzit më inteligjentë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një studim i kohëve të fundit ka gjetur se njerëzit inteligjentë kanë më shumë gjasa të betohen.

Studiuesit në Universitetin e Rochester-it u kërkuan 1.000 njerëz rreth 400 sjellje tipike dhe zbuluan një lidhje të fortë mes inteligjencës dhe sharjeve.

Të gjithë pjesëmarrësit gjatë studimit u pyetën se sa shpesh ata bëjnë njërën nga 400 sjelljet. Gjetjet e botuara zbuluan se personat me intelekt të lartë, kishin më shumë gjasa të shanin, hanë për mëngjes gjëra djegëse dhe ecin rreth shtëpisë lakuriq. Tingëllon si shumica prej nesh!

Më shumë

spot_img