Habit presidenti i Brazilit, tregon vendimin që do të marrë lidhur me vaksinimin anticovid

Publikuar tek: bota, më 20:39 27-11-2020 Habit presidenti i Brazilit, tregon vendimin që do të marrë lidhur me vaksinimin anticovid Jair Bolsonaro

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, ka vendosur që të mos ta marrë vaksinën kundër Covid-19.

Gjatë fjalës së tij, kreu i shtetit brazilian, tha se Kongresi nuk do u kërkojë brazilianëve që të vaksinohen nëse nuk dëshirojnë.

Në të gjithë botën shtetet kanë nisur të përgatiten për të vaksinuar popullatat, që të shmangin infeksionet e mëtejshme.

Bazuar në të dhënat zyrtare të Universitetit John Hopkins, Brazili deri më tani ka regjistruar deri më tani 6.2 milionë raste nga Covid-19 dhe 171 mijë të vdekur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vritet biznesmeni i njohur në Santorini, e djegin të gjallë brenda dhomës së hotelit (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.010895013809204
array(1) { ["section"]=> string(96) "habit-presidenti-i-brazilit-tregon-vendimin-qe-do-te-marre-lidhur-me-vaksinimin-anticovid-229371" }